نگاهی به سخنان اخیر احمدی‌نژاد ؛ کنایه‌های امنیتی به لاریجانی، بروجردی، قالیباف و نزدیکان روحانی

احمدی‌نژاد با بیان برخی اتهامات درباره علی لاریجانی و علاالدین بروجردی، آنها را متهم به اجرای برنامه انگلیس در جهت تاثیرگذاری تحریم‌ها کرده و گفته که فیلم ملاقات یکی از نمایندگان مجلس هشتم با افسر اطلاعاتی انگلیس را در اختیار دارد

احمدی‌نژاد که در سال‌های قبل هم نشان داده همواره در بخش پایانی حزف‌های خود، برگ‌های غافلگیر کننده اش را رو می‌کند، این بار هم در مصاحبه ویدئویی جدیدش به سراغ ناگفته‌هایی هیجان انگیز از پرتنش ترین سالهای ریاست جمهوری اش رفته و مخاطبان را با بیان روایتهایی بدیع از ارتباط برخی مسئولان ارشد کشور با سرویسهای انگلیسی غافلگیر می کند. روایتهایی که در آنها، بیش از همه علی لاریجانی و نزدیکان سیاسی او مورد نظر هستند و پایان بندی سخنان احمدی نژاد، به خوبی نشان می‌دهد که این مصاحبه تصویری، هشداری است در مقابل موج جدیدی که علیه او و حلقه اطرافیانش به راه افتاده است.

اینگونه است که احمدی نژاد به سرعت روایت خود را به سال داغ ۹۰ می‌رساند و البته در بیان روایت این سال نیز، داستان را از آن جایی که می‌پسندد روایت می‌کند و به برخی موضوعات مهم آن سال هم هیچ اشاره ای نمی کند. همانطور که در روایت پرونده هسته ای هم چنانکه در گزارش قبلی خواندیم، یک سال را از قلم انداخته بود.

فراموشی خانه نشینی یازده روزه

او در این بخش از سخنان خود، در حالی به بیان اتفاقات سال ۹۰ می‌پردازد، که به یکی از مهمترین اتفاقات این سال هیچ اشاره‌ای نمی‌کند.

شامگاه ۲۸ اردیبهشت ماه سال ۹۰ بود که خبر رسید احمدی نژاد، وزیر اطلاعات را عزل کرده است. بلافاصله پس از اعلام این خبر جنگ رسانه‌ای اصولگرایان و تیم احمدی‌نژاد آغاز شد. اخبار و اطلاعیه هایی که یکدیگر را تکذیب می‌کردند صادر شد. یک روز بعد، حیدر مصلحی با دستور رهبری در دفتر کار خود در وزارت اطلاعات حاضر شد و احمدی نژاد به حالت قهر، دفتر کار خود را ترک کرد و ۱۱ روز خانه نشین شد. اینگونه بود که در ده روز نخست خرداد ماه ۹۰، طیف‌های مختلفی از اصولگرایان مجلس و دیگر نهادها به دیدارش رفتند و با او گفتگو کردند. کار به جایی رسید که در مجلس درخواست استیضاح او از تریبون شنیده شد و فضا به قدری تند شد که دیگر حتی اعضای جبهه پایداری هم از او حمایت نمی‌کردند. این همان فضایی است که احمدی نژاد در ویدئوی اخیر خود معتقد است با کارپردازی انگلیسی ها و کارسازی عوامل داخلی آنها علیه دولت او شکل گرفته تا تحریم‌ها اثر بخش شود.

آیت الله یزدی درباره خانه نشینی یازده روزه احمدی نژاد: قضیه واقعاً یک پروژه هست و یک طرحی است که با این ترتیب می‌خواهند جلو بروند و کاری بکنند که بتوانند رهبری را تضعیف بکنند

اما آیت الله یزدی که در آن روزها برای متقاعد کردن احمدی‌نژاد به پایان خانه نشینی، به سراغ او رفته بود، پس از بازگشت از منزل احمدی نژاد در جمع برخی از روحانیون معتمد، ماجرا را اینگونه تفسیر کرده است:

«ساده اندیشی است که اگر شما مثلاً فکر کنید اتفاقا پیش آمد، این جورها نیست، عرض کنم که چه جور تعبیر بکنم که به قول امروزی‌ها، این یک پروژه است، این یک برنامه هست، هدف اصلی از این برنامه مسأله انتخابات آینده کشور هست، عالی‌ترین ابزاری که در دست این‌ها هست وزارت اطلاعات هست. با وزارت اطلاعات برای پرونده درست کردن … خوشبختانه مقام معظم رهبری به قول بعضی‌ها نقطه اصلی را پیدا کردند و در آن نقطه اصلی دست گذاشتند. ابزارهای اصلی را آنها گرفتند چون معاونی که آقای وزیر اطلاعات کنارش گذاشت از دوستان مشایی بوده، آقای عبدالهی که شاید بعضی‌ها شنیده باشند از دوستان مشایی بوده، علت ناراحتی آقای احمدی‌نژاد بیشتر،‌ همین مسأله بوده که چرا مثلاً این آقا را برداشتی و می‌خواهند یک کسانی را در اختیار خودشان داشته باشند و اطلاعات در اختیار خودشان باشد و در اختیار باند و گروهشان باشد، … رهبری هم واقعاً همان‌طور که تفسیر کردند و گفتند که تا موقعی که من زنده باشم نمی‌گذارم انحراف در این جریان پیش بیاید، نقطه اصلی انحراف از این جا می‌خواهد شروع بشود. یعنی مجلس، بعد انتخابات ریاست جمهوری و بعدش هم حضور باند این‌ها در قدرت … قضیه واقعاً یک پروژه هست و یک طرحی است که با این ترتیب می‌خواهند جلو بروند و کاری بکنند که بتوانند رهبری را تضعیف بکنند، این طرف هم مقام معظم رهبری خوشبختانه ایستادند و به استحکام فرمودند که من کوتاه هم نمی‌آیم و این را شنیدم که من در این مسأله کوتاه نمی‌آیم. ایستاده‌ام و کوتاه نمی‌آیم.»

روایت توطئه گرایانه از اتفاقات عادی

حالا با در نظر گرفتن چنین فضایی، بار دیگر روایت احمدی نژاد از اتفاقات سال ۹۰ را باهم مرور می‌کنیم:

«تحریمهای جدید قابل اجرا نبود. آنها دیدند یک دولت مقتدر با یک ملت مقتدر ایستاده. گفتند اول باید دولت را از داخل بزنیم. آقای شیمون پرز گفت که باید بزنیم. خانم کلینتون در خاطراتش می‌گوید ما دیدیم دولتی آمده که دارد ایران را به سطحی از تکنولوژی می رساند که دیگر غیرقابل بازگشت باشد. کاری نتوانستیم بکنیم و رفتیم از داخل بزنیم. آقای جوبایدن معاون آقای اوباما هم همین حرف را زد. گفت ما دیدیم یک دولتی آمد که حق ایران را تثبیت کرد و آمریکا را منزوی کرد و گفتیم باید برویم از داخل بزنیم. اینها می‌خواستند ایران را بزنند وتحریمهای جدید را بیاورند، آمدند از داخل و اول تضعیف دولت شد دستور کار تا تحریمها اثر گذار شود. ببینید از اول سال ۹۰ در ایران چه اتفاقی افتاد؟ اغلب تریبونهای رسمی و غیر رسمی کشور، مجلس، قوه قضاییه و جاهای دیگر شروع کردند به تخریب دولت. از جن و پری شروع کردند و آمدند جلو. همین صدا و سیمای خودمان، همه حمله کردند که دولت را زمین بزنند.»

اما احمدی نژاد بعد از این مقدمه،‌مصداق‌هایی را هم به عنوان نمونه برخوردها برای تضعیف دولتش بیان می‌کند که اولین مورد آن، تخلف مالی سه هزارمیلیاردی معروف است. او می‌گوید درباره این پرونده بعدا سخن خواهد گفت، اما کل ماجرا را برنامه ای برای زمینگیر کردن وزارت اقتصاد و بانک مرکزی می‌داند که هدف آن هم اثرگذار شدن تحریم‌های بانکی بوده است.

احمدی نژاد در اینجا هم بخشی از ماجرا را تعمدا فراموش می‌کند. چرا که در ماجرای تخلف سه هزار میلیاردی، طرح استیضاح وزیر اقتصاد به صحن مجلس آمد و با وساطت لاریجانی در میانه های جلسه علنی مجلس، قرار شد نمایندگان رای اعتماد مشروط و مجدد به وزیر اقتصاد دولت احمدی نژاد بدهند.

پای قالیبافی ها و دولتی ها هم وسط آمد

احمدی نژاد بعد از ربط دادن موضوع تخلف سه هزار میلیاردی به طراحی های توطئه گرایانه برای زمینگیر کردن دولت، به روزهای بحران ارز و سکه در بازار ایران اشاره می‌کند و از کسانی می‌گوید که روزانه چندین هزار سکه و چند میلیون ارز می‌خریدند تا بانک مرکزی نتواند بازار را کنترل کند:

«ما برای کنترل بازار سکه و ارز، جلسه می گذاشتیم، بعد یک سری آدم‌ها و نهادها روزی ده‌هزار ده‌هزار سکه می خریدند و میلیون میلیون ارز می خریدند تا آثار تصمیمات ما را تضعیف کردند. این‌ها چه کسانی بودند که بسترتاثیر تحریم‌ها را فراهم کردند و بعد هم کشور را کشاندند به مسیری که برویم امتیازات بزرگ بدهیم. این فشارهای سنگینی که به اقتصاد ما و به مردم ما آمده بر اثر تحریمی است که دشمن اعمال کرده با کارسازی های داخلی. دولت را در داخل تضعیف کردند، در موضع ضعف رفتند توافق کردند. باید معلوم شود اینها نقششان چه بود و چرا این اتفاق افتاده.»

برخی کانالهای تلگرامی نزدیک به احمدی نژاد، این بخش از سخنان او را همراه با تصاویر قالیباف منتشر کرده اند و در برخی دیگر از گروه‌ها نیز این جملات او را در کنار اسنادی از تاسیس صرافی توسط نزدیکان روحانی در دوره بحران ارزی، قصد داشتند این پیام را بدهند که مخاطب این بخش از سخنان احمدی نژاد این دو طیف بوده اند. هرچند که احمدی نژاد با بیان اینکه کشور را به این مسیر کشاندند و رفتند در موضع ضعف توافق کردند، می خواهد بگوید که دولتمردان کنونی بیشتر مد نظرش هستند.

نقش لاریجانی و بروجردی در اشغال سفارت انگلیس؟!

روایتهای احمدی نژاد از این سال پرهیاهو، همواره با جابجا کردن رویدادها، هیجان انگیزتر می‌شود. مثلا او روایتی از تصویب تحریمهای اتحادیه اروپا علیه بانک مرکزی ما دارد که با موضوع اشغال سفارت انگلیس پیوند می‌خورد و از دل آن یک توطئه جدید را رونمایی می‌کند:

«وقتی اینها دولت را تحت فشار قرار دادند، امریکا پیشنهاد تحریم بانک مرکزی ایران را به اتحادیه اروپا داد. انگلیس به نمایندگی از امریکا، این پیشنهاد را به اتحادیه اروپا برد. ما رایزنی گسترده ای کردیم با اروپاییها و گفتیم ما که با انگلیس و امریکا مراوده ای نداریم. ما با شما مراوده داریم و با این تحریم دارند شماها را هم تحریم می کنند. خب اینها تحریم را قبول نکردند و اتحادیه اروپا رای منفی داد. آمدیم جلوتر، در یکی از جلسات سفرای اروپایی، سفیرانگلیس گفت هفته بعد در تهران اتفاقی می افتد که ورق به نفع انگلیس و امریکا بر می گردد. این اتفاق چه بود؟ اشغال سفارت انگلیس. همان زمان در مجلس طرح کاهش روابط با انگلیس را دادند. ما گفتیم این چه ضرورتی دارد؟ ما که الان رابطه ای نداریم. ما در آنجا سفیر نداریم و کنسولگری داریم و آنها هم همینطور، دیگر چه نیازی به کاهش روابط داریم؟ اما گل کار همان اشغال سفارت بود که بهانه را داد و انگلیس برد در اتحادیه اروپا، تحریمها را تصویب کرد.»

احمدی نژاد: اشغال سفارت، مشخص است که برنامه خودشان بود، چه کسانی همکاری کردند و اجرا کردند؟ در این ماجرا رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و رئیس مجلس چه کاره بودند؟

او برای اثبات برنامه‌ریزی شده بودن اشغال سفارت هم دلایل شواهدی بیان می‌کند و می‌گوید:

«ببینید در اشغال سفارت، در برقی سفارت باز بود و حافظه کامپیوترها خالی بود. مشخص است که برنامه خودش بوده، چه کسانی همکاری کردند و اجرا کردند؟ من در جلسه کاری بودم و وقتی بیرون آمدم دیدم تلویزیون درحال پخش رنده اشغال سفارت است. اینکه رسانه ملی به طور مستقیم اشغال سفارت را نشان دهد جای بحث دارد. به فرمانده نیروی انتظامی زنگ زدم و گفتم این چه بساطی است؟ مگر کشور صاحب ندارد؟ گفت نیروهای ما دارند برخورد می کنند و تحت کنترل است. گفتم تلویزیون روشن است، ایستاده اند و دارند نگاه می کنند و آنها می روند داخل و می آیند، برو جمعش کن. بعد هم رفت داخل و گفت الان جمعش می کنم و چیزهایی که اتفاق افتاده بود را برای من گزارش کرد.»

اما در نهایت بدون درنظر گرفتن اینکه نزدیک ترین طیف به احمدی‌نژاد یعنی نمایندگان عضو جبهه پایداری در مجلس نظیر حمید رسایی، در متن حرکت اشغال سفارت بودند، رئیس مجلس و رئیس کمیسیون امنیت ملی را به عنوان عاملان پشت پرده اجرای این طرح انگلیسی معرفی می‌کند و می‌گوید:

«خب کیا این کار را کردند؟ کیا تحریک کردند؟ انگلیس بعد از آن چه جوی علیه ما در دنیا درست کرد و رفتند تحریمها را در اتحادیه اروپا هم تصویب کردند. خب در این ماجرا رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و رئیس مجلس چه کاره بودند.»

تفسیر احمدی نژاد از برخورد مجلس هشتم با تخلفات مالی دولت

حالا نوبت به روایتی دیگر می‌رسد و احمدی‌نژاد پس از تاکید بر اینکه زمینه تصویب تحریم‌های بانکی و نفتی اروپا و امریکا را مخالفان داخلی دولتش مهیا کرده‌اند، اقدامات بعدی مجلس درباره تخلفات دولتش را نیز ادامه آن طرح می‌داند و می‌گوید:

«در اوج تحریم بانک مرکزی دیوان محاسبات به جای کمک به بانک مرکزی، حکم انفصال از خدمت زده. معاون بانک مرکزی و معاون وزیر اقتصاد را قوه قضاییه دستگیر کرده. یک روز احضار، یک روز سوال، یک روز تهدید به استیضاح. خب اینها اتفاقی نیست. دشمن به اقتصاد ما حمله کرده و شما به جای پشتیبانی از سربازان، از داخل دارید به سربازان حمله می‌کنید. این اتفاقی نیست. از این به بعد هم فشار روی بانک مرکزی آوردند. یک سری بانکها از بانک مرکزی ارز گرفته بودند و وقتی ارز گران شد نه گزارش می دادند که این ارزها را چکار کردند و نه مابه التفاوت آن را برمی گرداندند و نه خود ارز را پس می دادند. بانک مرکزی چند بار اخطار داد و در نهایت از حساب این بانکها مقداری بابت مابه التفاوت ارز برداشت کرد. مجلس ریخت سر دولت که وای شبانه از حساب بانکها برداشت کردند و تخلف شده و چه شده. از آن طرف قوه قضاییه فشار می آورد که تخلف کردید و قائم مقام بانک مرکزی را گرفتند ۵۶ روز بازداشت کردند و بعد آزادش کردند. گفت من را برای چه گرفتید؟ گفتند هیچی برو. باید معلوم شود چه کسانی پشت این قضیه بودند.»

آنچه احمدی نژاد درباره آن سخن می‌گوید البته در بهار سال ۹۱ و در آخرین ماه عمر مجلس هشتم اتفاق افتاد اما مربوط به تخلفی بود که بانک مرکزی در آخرین روز سال ۹۰ انجام داده بود. بانک مرکزی در آخرین روز اسفندماه سال ۹۰ یعنی زمانی که بانکها حساب‌های پایان سال خود را صفر کردند و تعطیلات آغاز شد و هیچکس در بانکها حضور نداشت، مبالغی را از حساب بانکها برداشت کرد. برداشت بانک مرکزی از حساب بانکها یک شب قبل از پرداخت یارانه های نقدی صورت گرفته و این امر این شبهه را در اذهان عمومی مردم ایجاد کرد که دولت با کمبود بودجه برای پرداخت یارانه های نقدی مواجه است و محلی برای تامین نقدینگی یارانه های نقدی ندارد. پس از آن در ابتدای سال ۹۱ علی لاریجانی رئیس مجلس پیگیری برداشت شبانه و بدون اطلاع بانک مرکزی از حساب بانکها را از کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار شد. کمیسیون اقتصادی مجلس در اولین جلسه خود در سال ۹۱ بهمنی را برای پاسخ به سئوالات نمایندگان در این رابطه دعوت کرد. توضیحات بهمنی برای بسیاری از اعضای کمیسیون اقتصادی قابل قبول نبود.در ادامه روند پیگیری، کمیسیون اقتصادی مجلس گزارشی را در مورد برداشت بانک مرکزی از حساب بانک ها برای قرائت در صحن علنی مجلس آماده کرد که روز ۱۷ اردیبهشت ۹۱ در صحن مجلس قرائت و با رای نمایندگان جهت رسیدگی به قوه قضاییه ارجاع شد. این پرونده یکی از پرونده های تخلفات دولت احمدی نژاد است که همچنان در قوه قضاییه مفتوح مانده و حالا که سخن از رسیدگی به تخلفات او به گوشمی‌رسد، بعید نیست این پرونده نیز یکی از موارد رسیدگی باشد. شاید به همین دلیل است که احمدی نژاد روایتی دیگر از ماجرا بیان کرده تا راه طرح این پرونده را ببندد.

فیلم ارتباط نماینده مجلس با افسر اطلاعاتی انگلیس موجود است

او در فراز دیگری از سخنان خود، مهمترین ادعای این مصاحبه را بیان می‌کند و از ارتباط یک نماینده مجلس با یک افسر اطلاعاتی انگلیس سخن می‌گوید. احمدی نژاد که در موارد قبلی به وضوح به علی لاریجانی و علاالدین بروجردی اشاره کرده، در این مورد هیچ نشانه‌ای از نماینده مورد نظر خود نمی‌دهد اما با تاکید بر اینکه فیلم و صوت آن ملاقات موجود است، هشدار لازم را به مخاطبان پیام خود می‌دهد. ماجرا به روایت احمدی نژاد، از این قرار است:

«یک افسر اطلاعاتی انگلیس در فاصله سالهای ۹۰ و ۹۱ چند بار آمد و در مجلس با یک نماینده ای ملاقات کرد. این آقای نماینده قبل از اینکه به مجلس برود، دوبار در مونیخ با این افسر اطلاعاتی ملاقات کرده بود. بدون حضور سفیر و کارشناس وزارت خارجه، ملاقات محرمانه داشتند. بعد ما گزارش داریم که بهار ۹۰ همان افسر آمده تهران با همان نماینده ملاقات کرده و گفته که ما می‌دانیم شما فقط ۱۸ ماه برای زدن دولت فرصت دارید. قوه قضاییه از اینها اطلاع ندارد؟ تمام این گزارشها برای سران قوا می رود. گزارش رسمی است، آن هم نه از یک کانال، صوت و فیلم و همه چیز آن موجود است. چرا با اینها برخورد نشده؟ اگر قوه قضاییه دنبال دانه درشتها است، با آنهایی که در داخل با تضعیف دولت شرایط و بستر را برای اعمال تحریمهای دشمن فراهم کردند برخورد کند.»

او در بخش بعدی سخنانش می‌گوید که طرح‌هایی برای کاهش اثرات تحریم‌ها داشته و رئیس مجلس قبول نکرده و مجلسی ها گفته اند نمی‌گذاریم این برنامه ها اجرا شود و در ادامه می‌گوید: «همان کسانی که نمی‌گذاشتند ما اقدام کنیم و دولت را تضعیف کردند تا تحریم‌ها اعمال شود، می گفتند تحریمی در کار نیست و سوء مدیریت دولت است. بعدها گفتند دولت قبل خراب کرده و این تحریمها فلج کننده است.»

آن تحریم‌ها کاغذپاره بود نه این تحریم‌ها، من هشدار دادم

احمدی نژاد که در آن سالها با جمله معروف تحریم‌ها کاغذپاره است و آقدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه دانتان پاره شود، مشهور بود، در این مصاحبه می‌گوید که درباره تحریم‌ها به همه ارکان نظام هشدار داده و آنها او را مسخره کرده‌اند:

خب ما که همان موقع رفتیم به همه گفتیم این تحریمها با تحریمهای سازمان ملل فرق می کند. گفتیم تحریمهای سازمان ملل چیزی نیست. حرفی که ما راجع به تحریمهای سازمان ملل گفتیم، کشاندند به این تحریمها. ما رفتیم به مجلس خبرگان، شورای نگهبان، مجلس شورای اسلامی، علمای قم و همه جا تشریح کردیم که این تحریم بانک مرکزی و نفت دیگر شوخی نیست. مسخره می کردند و می گفتند اینها بیخود می گویند و می خواهند جام زهر به رهبری بدهند به خاطر بی کفایتی های خودشان. تحریمهای جدید را اول رفتیم برای رهبری توضیح دادیم و گفایم این باقبلی ها فرق دارد و باید جدی بگیریم. ایشان گفتند بروید برای مجلس و خبرگان و شورای نگهبان و علمای قم توضیح بدهید و جوری گزارش بدهید که نترسند. ما هم رفتیم توضیح دادیم.»

ارسال نشانی دانه درشت‌ها برای قوه قضاییه

حرف آخر احمدی نژاد هم کاملا آشکار و روشن است. او از قوه قضاییه می‌خواهد که برای برخورد با دانه درشت‌ها به جای رحیمی و بقایی به سراغ کسانی برود که در این ویدئو به آنها اشاره شده است:

«قوه قضاییه اگر می خواهد برخورد کند بسم الله: تخلف از این بزرگتر؟ دانه درشت از این درشت تر؟ اینکه هی تصویر آقای رحیمی و آقای بقایی را نشان می دهند می گویند برخورد با دانه درشتها، به نظر من انحرافی است. اگر این خط از بیرون نیامده باشد، کم توجهی مقامات قضایی را نشان می دهد. باید با اینها برخورد کنید وگرنه همینطور ادامه خواهد داشت و فشار دشمن خواهد آمد. به خصوص الان که دشمن تصمیم گرفته کارهایی بکند،اگر کسانی باشند که آگاهانه یا ناآگاهانه، بستر را فراهم کنند، چه اتفاقی می افتد؟ چه کسی باید جلوی این را بگیرد؟ من باید بگیرم؟ اگر قوه قضاییه در مسیر انحرافی بیفتد و با انسانهای خدوم از موضع سیاسی برخورد کند و مثلا بگوید اینها مخالفان سیاسی فلان آقا یا فلان برادر هستند، اگر قوه قضاییه از حیثیت قضا و قدرت قضا در معادلات سیاسی استفاده کند این یک انحراف بزرگ است.»

اینکه هی تصویر آقای رحیمی و آقای بقایی را نشان می دهند می گویند برخورد با دانه درشتها، به نظر من انحرافی است

این سخن احمدی نژاد با تکیه بر روی واژه «برادر»،‌ به وضوح مقصود او را از کل این مصاحبه عیان می‌کند. به زبان ساده تر، حالا که از خبرگزاری مجلس و توسط چهره های نزدیک به علی لاریجانی، اخباری مبنی بر تخلفات چندهزار میلیاردی دولت احمدی نژاد و لزوم برخورد قضایی با او منتشر می شود و همزمان، حمید بقایی به دادگاه احضار می‌شود، نوبت احمدی نژاد است تا با طرح چند اتهام علیه لاریجانی و علاالدین بروجردی و همچنین کدهایی سر بسته درباره ملاقاتی که می‌گوید فیلم و صوت آن را در اختیار دارد، به شیوه همیشگی خود از ناگفته هایش برای به عقب راندن رقیب استفاده کند.

احمدی نژاد یک ماه قبل از این مصاحبه، درنامه ای سرگشاده خطاب به آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه نوشته بود:

«شنیده می شود که اخوی حضرتعالی ، جناب آقای علی لاریجانی رییس محترم مجلس شورای اسلامی قصد کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری آینده را دارند و مهم ترین مانع در این راه را بنده و همکاران بنده تلقی می نمایند. به نظر شما چرا ما باید قربانی اهداف سیاسی شویم. نقش جنابعالی و قوه تحت امر شما در این ماجرا چیست؟»

احمدی نژاد اگرچه در این مصاحبه اشاره‌ای تلویحی به تیم قالیباف و اشاره ای گذرا به تیم روحانی دارد، اما به صورت کاملا مشخص، با هدف ایستادن در مقابل علی لاریجانی و تیمش، اقدام به این مصاحبه کرده است. درباره پیشینه تقابل احمدی نژاد با قالیباف و لاریجانی،‌ گزارش بعدی ما را بخوانید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *