شریعتمداری به وزیر امورخارجه: به سپاه «تسلیم» نسبت داده‌اید

مدیرمسئول کیهان گفته حرف‌های وزیر امورخارجه این تصور را به وجود آورده که ایران سر خروج سپاه از فهرست تحریم‌ها کوتاه آمده و فرمانده سپاه باید حرف‌های وزیر را اصلاح کند

روزآروز
۷ | فروردین | ۱۴۰۱ ۲۲۳ ۰

حسین شریعتمداری با فارس گفتگو کرده و به حرف‌های دیروز حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه حسابی حمله کرده است. 

امیرعبداللهیان دیروز در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما گفته بود: «مقامات عالیرتبه سپاه به ما در وزارت خارجه نکته‌ای را همواره یادآوری می‌کنند و می‌گویند شما در راستای منافع کشور هر آنچه را لازم است انجام دهید و اگر به نقطه‌ای رسیدید که موضوع سپاه مطرح بود، این موضوع نباید مانعی برای شما باشد. 

این را می‌گویند و به نظر من مقامات عالی سپاه، به نوعی  از خودگذشتگی نشان می‌دهند و ایثارگری خودشان را به حد اعلا می‌رسانند که اگر واقعا دیدید جمع‌بندی این است که در این توافق، منافع کشور حاصل می‌شود، اصلا موضوع سپاه پاسداران جزو اولویت‌هایتان قرار نگیرد.»

حالا شریعتمداری گفته: «اکنون این سئوال از آقای امیر عبداللهیان در میان است که اگر آنگونه که به درستی اعلام کرده‌اید «بایستی جایگاه سپاه و نقش سپاه و شأن قانونی سپاه به عنوان مهمترین بخش امنیتی و دفاعی کشور ما مورد توجه قرار بگیرد» چگونه می‌توان امنیت کشور و مردم این مرز و بوم را با آمریکای جنایتکار تاخت زد؟

شریعتمداری تصریح کرد: ممکن است بفرمائید هرگز چنین نظری نداشته‌اید! در این صورت، طرح آن به چه معنی است و با کدام انگیزه صورت گرفته است؟ تا آنجا که بلافاصله بعد از مصاحبه جنابعالی خبرگزاری‌های خارجی از تصمیم ایران برای موافقت با باقی ماندن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی خبر دادند! و از جمله ایندیپندنت با این تیتر به استقبال از مصاحبه شما رفت «اشاره امیرعبداللهیان به احتمال کوتاه آمدن ایران از شرط خروج سپاه از لیست گروه های تروریستی!»

وی خطاب به وزیر خارجه گفت: اشاره فرموده اید که فرماندهان عالی‌رتبه سپاه اعلام کرده‌اند که «اگر به نقطه‌ای رسیدید که موضوع سپاه مطرح بود، موضوع سپاه نباید مانعی برای شما باشد» و از آن با عنوان «اوج از خود گذشتگی و ایثار سپاه یاد کرده‌اید» که باید گفت: 

اولاً انتساب این سخن به فرماندهان سپاه با هیچ یک از ویژگی‌های بارها شناخته‌شده فرماندهان سپاه همخوانی ندارد! و به یقین برداشت خطائی داشته اید! 

ثانیاً فرماندهان سپاه به خوبی می‌دانند که سپاه پاسداران به عنوان امانت الهی و ملی در اختیار آنان است و اظهارات جنابعالی اتهام به برجسته‌ترین مدافعان اسلام و ایران است. 

ثالثاً؛ ازخودگذشتگی فرماندهان سپاه در مقاومت جانانه آنها در برابر دشمنان و دفاع ایثارگرانه از جان و مال و ناموس و خاک پاک ایران است.

شریعتمداری تاکید کرد: اشتباه دیگر حضرتعالی آن است که «تسلیم» را به خطا «ایثار» نامیده‌اید و بدتر این که این تسلیم را به فرماندهان سپاه نسبت داده‌اید. انتظار آن است که فرماندهی محترم سپاه با اعلام نظر سریع و صریح خود؛ اظهارات وزیر محترم امور خارجه را اصلاح کنند.

نظرات

نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید

نظر دهید
قوانین ارسال نظر
ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظراتی که حاوی توهین باشند منتشر نخواهند شد لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

مطالب مرتبط