از ادعای به نفوذ به قلب ایران و تداوم ترورها علیه ایران

روسای موساد درباره ایران چگونه فکر می‌کنند

روزآروز
۱۱ | خرداد | ۱۴۰۰ ۱۸۸ ۰

▪️یازدهم خرداد یوسی‌ کوهن، رئيس پیشین موساد، سازمان اطلاعاتی و امنیتی اسراییل، جای‌اش را به داوید بارنیا داد و در مراسم ویژه این جابه‌جایی، این حرف‌ها درباره ایران زده شده.

1️⃣ کوهن در آیین خداحافظی‌اش گفت: « در دوره ریاستم، اسراییل توانسته تا قلب ایران نفوذ کند و بی‌وقفه و برای برملا کردن رازهای‌شان و شکستن اعتماد به نفس‌شان، از ایران اطلاعات جمع کردیم.

▫️او از جمله مدعی شده عملیات دزدی اسناد سوابق هسته‌ای ایران از دورقوزآباد، «برنامه هسته‌ای نظامی ایران، نقشه‌های آن، حفظ توانایی نظامی هسته‌ای و دروغ‌های ایران را به تمام دنیا نشان داد.»

2️⃣ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل، هم گفته: «تهدید بزرگ علیه موجودیت اسرائیل، احتمال کسب سلاح اتمی توسط ایران است. این تلاش ایران کشور یهودی را به خطر می اندازد.

▫️رئيس دولت اسراییل،  مدعی‌شده: «۴۰سال است به جو بایدن گفتم ... با یا بدون توافق هسته‌ای، هر آنچه در توان داشته باشیم می‌کنیم، تا جلوی دسترسی ایران را به سلاح‌هسته‌ای بگیریم.

▫️امیدوارم این اتفاق روی ندهد. اگر مجبور به انتخاب میان تنش با دوست بزرگ‌مان آمریکا و برداشتن تهدید علیه موجودیت‌مان  (ایران) باشیم؛ برداشتن تهدید علیه موجودیت اسرائیل را انتخاب می کنیم.

▫️به جو بایدن گفتم اسراییل به کار منع ایران از دست‌یابی به سلاح هسته‌ای ادامه می دهد حتی اگر توافقی با ایران درباره برنامه هسته‌ای‌اش به دست آید.» نتانیاهو، همچنین، پروژه دزدیدن  اسناد هسته‌ای ایران را «یکی از پرافتخارترین دستاوردهای تاریخ موساد

3️⃣ دیوید بارنیا، رئیس‌ جدید موساد، مدعی شده: «جمهوری‌ اسلامی، در همین لحظه، مشغول است به تحقق رویای هسته‌ای‌‌اش با ظاهری فریبنده و با تضمین‌های بین‌المللی.

▫️و با یا بدون توافق هسته‌ای با دروغ و پنهان‌کاری به‌شکل مداوم به سوی یک برنامه سلاح کشتار جمعی می‌رود.»

▫️او همچنین به‌کنایه درباره ایران ادعا کرده «باید در انتظار ترورها و حملات بیش‌تری باشد» و افزوده:  «اسراییل در برابر ایران منفعل نخواهد بود؛ چون هزینه انفعال برای اسراییل  از خطری که از جانب ایران متوجه کشورهای دیگر است، بیش‌تر است.»


👈 مقام‌های کشورمان بارها ادعاهای اسراییلی‌‌ها را درباره برنامه هسته‌ای رد کرده‌اند.

نظرات

نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید

نظر دهید
قوانین ارسال نظر
ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظراتی که حاوی توهین باشند منتشر نخواهند شد لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

مطالب مرتبط