ادعای بریتانیا و آمریکا: حمله به کشتی اسراییلی در دریای عمان، کار عمدی ایران بود۰

همه خبرهای امروز درباره حمله به کشتی اسراییلی

روزآروز
۱۰ | امرداد | ۱۴۰۰ ۱۰۲ ۰

1️⃣ دومینیک راب، وزیرامورخارجی #بریتانیا، مدعی‌شده حمله سه‌روز پیش به نفتکش اسرائیلی در دریای عمان، «کار عمدی و هدف‌مند ایران» و «آشکارا زیرپاگذاشتن قوانین بین‌المللی» خوانده.

▫️او گفته بریتانیا با شریکان بین المللی‌اش، «پاسخ هماهنگ به این حمله غیرقابل پذیرش» در رایزنی است. و ادعا کرده: «ایران باید به چنین حمله‌هایی پایان دهد و کشتی‌ها بتوانند بنابر مقررات بین‌المللی حرکت کنند.»

2️⃣ ظهر امروز وزارت امورخارجی کشورمان، دست داشتن جمهوری اسلامی در حمله به نفتکش اسرائیلی در جنوب دریای عمان را به‌شدت رد کرده و آن را «#اتهام‌زنی‌ بی‌پایه‌واساس علیه ایران» برشمرد.

3️⃣  نفتالی بنت، نخست وزیر #اسراییل، هم صبح امروز ادعا کرد: «الان شنیدم که ایران، تلاش می‌کند از مسوولیت حمله شانه خالی کند. بگذارید به صراحت اعلام کنم، ایران مسوول حمله به کشتی است»- او مدعی‌شد مدارک نهانی درباره این حمله را با آمریکا و بریتانیا در میان گذاشته.

4️⃣آنتونی بلینکن، وزیرامورخارجی آمریکا، در بیانیه‌ای رسمی ادعا کرده: «با بررسی‌ اطلاعات موجود، اطمینان داریم، پشت حمله هفته پیش به کشتی اسراییلی در دریای عمان، ایران بوده.

 چندساعت پیش‌از آن، بامدادان، به وقت‌ تهران هم ارتش #آمریکا اعلام کرد بنابر تشخیص متخصصان نیروی‌ دریایی‌اش نفت‌کش اسراییلی در نزدیک ساحل عمان را یک هدف پهپاد زده اما در‌این‌باره‌که حمله کار چه کسی بوده موضعی نگرفت.

👈 بنابر اعلام رسانه‌ها، به یک کشتی که در مالکیت شرکت اسراییلیِ «زودیاک ماریتایم» بوده، پنج‌شنبه‌شب گذشته، در نزدیکی عمان، حمله شده و یک شهروند رومانیایی و یک بریتانیایی در این حمله کشته‌شده‌اند.

نظرات

نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید

نظر دهید
قوانین ارسال نظر
ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظراتی که حاوی توهین باشند منتشر نخواهند شد لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

مطالب مرتبط