رکوردشکنی عجیب و غریب سفرهای مردم در تعطیلات اخیر

از ۱۲ تا ۱۶مهر، مردم چنان به سفر رفته‌اند که می‌تواند باز آمارهای کرونا را جابه‌جا کند

روزآروز
۱۸ | مهر | ۱۴۰۰ ۶۵ ۰

▪️آمارهای مرکز مدیریت راه های کشور درباره وضعیت آمدوشد خودروها در تعطیلات پایانی ماه صفر، ۱۲ تا ۱۷ مهر، نشان می‌دهد رکوردهای عجیب و غریبی از سوی مردم در سفرهای جاده‌ای به ثبت رسید.

1️⃣  از ۱۲ مهر دو میلیون و ۲۲۹ هزار و ۷۶۷ خودرو در محورهای بین استانی آمدوشد داشته‌اند کردند که نسبت به روز قبل از آن ۱۲درصد و نسبت به ۱۲ مهر پارسال ۳۵درصد افزایش داشته.▫️۱۶مهر نیز دو میلیون و ۶۴۷ هزار و ۸۲۵ خودرو در جاده‌ها آمدوشد داشته‌اند که نسبت به روز قبل از آن ۳۶درصد و نسبت به ۱۶مهر پارسال، ۲۴ درصد افزایش داشته.

▫️چنین حجم آمدوشد و سفرهای بین استانی جاده ای در یک سال و نیم گذشته، در دوران شیوع کرونا به ثبت نرسیده بود.2️⃣ مجموع ورود و خروج خودروها مختلف در همین روزهای ۱۲تا ۱۶مهر، در استان‌های مختلف متفاوت بوده؛

▫️خراسان رضوی، قم، خراسان شمالی، گلستان و مازندران به ترتیب با ۶۷ درصد، ۶۲درصد، ۶۱درصد، ۵۹درصد و ۵۴درصد افزایش نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته،بیش‌ترین افزایش را داشته‌ند.

3️⃣ از سوی دیگر براساس اطلاعات پلاک‌های ثبت شده در دوربین‌های پلاک‌خوان هشت میلیون و ۱۰ هزار و ۳۰۰ پلاک خودرو در  این بازه زمانی در محورهای برون‌شهری دیده شدند که حدود هفت‌میلیون و ۵۴۴ هزارشان خودروهای شخصی مردم بودند.

نظرات

نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید

نظر دهید
قوانین ارسال نظر
ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظراتی که حاوی توهین باشند منتشر نخواهند شد لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

مطالب مرتبط