امروز در مجلس برای حقوق و مزایای معلمان چه چیزی تصویب شد

مروری بر مصوبه مجلس برای رتبه‌بندی معلمان

روزآروز
۲۴ | آذر | ۱۴۰۰ ۴۹۸ ۰

1️⃣  تعیین امتیازات مبنای رتبه‌بندی

▫️بر اساس ماده چهار لایحه رتبه‌بندی معلمان، فرآیند رتبه بندی برای کلیه معلمان بر مبنای امتیازات ناشی از دوره های ضمن خدمت، سنوات تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر و شهید رجایی، شایستگی‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای، عملکرد رقابتی، دانش تخصصی- تربیتی، پژوهشی، خلاقیت و نوآوری، سنوات تجربه معلمی، سوابق مدیریتی در آموزش و پرورش، آخرین مدرک تحصیلی و کسب امتیازات لازم در نظام رتبه‌بندی معلمان و مطابق آیین نامه اجرایی این قانون، حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۰ انجام می شود.

2️⃣ اما حقوق معلمان با اجرای رتبه‌بندی چه‌قدر افزوده می‌‌شود؟

▫️ در ماده شش لایحه آمده: «برای معلمان با رتبه آموزش‌یار معلم ۱۰ درصد مربی معلم ۱۵ درصد، علاوه بر افزایش رتبه قبلی، استادیار معلم ۱۲ درصد، علاوه بر افزایش رتبه های قبلی، دانشیار معلم ۱۰درصد، علاوه‌بر افزایش رتبه‌های قبلی و استاد معلم پنج درصد، علاوه بر افزایش رتبه های قبلی، به مجموع حقوق، مزایا و فوق‌العاده‌های مستمر و ارقام مندرج در احکام کارگزینی معلمان، افزوده می‌شود.

▫️چنانچه حقوق و فوق‌العاده‌های هریک از معلمان از ۸۰ ‌درصد مجموع حقوق و فوق‌العاده‌های هیات علمی مربی پایه یک دانشگاه تهران، کمتر باشد، مابه‌التفاوت تا سقف مذکور با عنوان «تفاوت تطبیق» در احکام کارگزینی آنان درج خواهد شد.

▫️‌دولت مکلف است علاوه بر فوق‌العاده رتبه‌بندی موضوع این ماده، همه امتیازات را مثل کارکنان دولت دیگر، به مشمولان این قانون اختصاص دهد.

3️⃣  افرایش پرداختی ناشی از اجرای این قانون، از تاریخ ۳۱ شهریور در سقف ۱۲۵هزار میلیارد ریال پرداخت می‌شود و از ابتدای سال ۱۴۰۱ کامل اعمال می‌شود که البته منوط است به پیش‌بینی بار مالی در قوانین بودجه هرساله.

نظرات

نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید

نظر دهید
قوانین ارسال نظر
ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظراتی که حاوی توهین باشند منتشر نخواهند شد لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

مطالب مرتبط