از داروی اعصاب تا حذف ایران از ترانزیت منطقه‌ای

مرور روزنامه‌های صبح با روزآروز

محمدحسن نجمی
۱۵ | دی | ۱۴۰۰ ۲۵۷ ۰

همشهری؛ داروهای اعصاب ایرانی کیفیت نمونه خارجی را ندارند؛ اجازه واردات هم نمی‌دهند!

روزنامه همشهری در گزارشی به موضوع کمبود دارو به خصوص داروهای اعصاب و روان پرداخته است. یکتا فراهانی خبرنگار همشهری در این گزارش نوشته «بسیاری از این داروها دیگر وارد نمی‌شوند؛ آنهایی هم که در بازار موجود هستند، یا تاریخ مصرف گذشته‌اند یا اگر تاریخ مصرف معتبر دارند  به‌صورت سهمیه‌ای در اختیار داروخانه‌های محدود قرار می‌گیرند».

به نوشته همشهری «بیشترین کمبود را داروهای نوع خارجی داروی فلوکستین، ریتالین، متیل‌فنیدات ساندوز و ریسپریدون دارند که برای درمان افسردگی، بیش‌فعالی و اختلالات مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرند».

در بخش دیگری از گزارش به موردی قابل تامل اشاره می‌کند: «در این میان حتی گفته می‌شود که بخشی از این داروها وارد شده اما به‌دلیل تولید نوع مشابه این داروها، از توزیع داروهای خارجی جلوگیری می‌شود. همه اینها در شرایطی است که به اذعان خانواده بیماران و همچنین روانپزشکان، برخی از انواع  داخلی این داروها، کیفیت لازم را ندارد و بیماران با عوارضی مواجه می‌شوند».

رئیس انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران به همشهری گفته «در ایران وقتی دارویی تولید می‌شود و مجوز پخش پیدا می‌کند، واردات داروی خارجی متوقف می‌شود. این در حالی است که بدن بعضی از بیماران با داروی جایگزین شده سازگاری ندارد و دسترسی‌شان به داروی اصلی هم قطع می‌شود...اثر داروی تولیدی به خوبی داروی اصلی نیست و بسیاری از کودکان عوارض آن را تحمل نمی‌کنند».

یک روانپزشک دیگر درباره فروش داروهای تاریخ مصرف گذشته هم گفته «داروی تجویزشده برای اختلال بیش‌فعالی، ریتالین است که هم‌اکنون با کمبود مواجه شده؛ این‌درحالی است که داروهای خارجی موجود در بازار، تاریخ مصرف‌شان گذشته است؛ به‌طوری‌که، تاریخ اعتبار اغلب این داروهای وارداتی، مربوط به ماه هفتم یا هشتم سال ۲۰۲۱ است».

اینکه با تولید مشابه یک داروی خارجی در کشور، واردات آن متوقف شود، تنها شبهه رانت را به ذهن می‌آورد؛ چرا که اگر داروی ایرانی هم همان اثر داروی خارجی را داشته باشد، و با توجه به اینکه قیمت داروی ایرانی قاعدتا ارزان‌تر از خارجی تمام می‌شود، بنا بر این مصرف‌کننده خود به خود به سمت تولید داخل سوق پیدا می‌کند؛ اما در شرایطی که به گفته متخصصان کیفیت دارو نه فقط در حد خارجی نیست بلکه عوارض زیادی هم دارد، بستن راه واردات اگر رانت هم نباشد، اجحاف در حق به بیماران است و پیش‌تر از آن محدود کردن انتخاب شهروندان برای انتخاب برند داروهای‌شان.

اعتماد؛ حذف ارز ترجیحی تبعات تورمی ۵۰۰ تا ۶۰۰ درصدی دارد

روزنامه اعتماد در یادداشتی ابعاد حذف ارز ترجیحی یا همان دلار ۴۲۰۰ تومانی را بررسی کرده است.
در این یادداشت می‌خوانیم: «تبعات اقتصادی اجرای چنين طرحی آنچنان خطرناک و خوف‌انگيز است كه حتی بيان آن روی كاغذ بار روانی تورمی بر اقتصاد خواهد داشت چه برسد به اجرای آن».

در‌ادامه آمده «در چنين شرايطی، يكسان‌سازی نرخ ارز تورم بی‌سابقه‌ای را به همراه خواهد داشت به‌طوری كه می‌توان پيش‌بينی يک جهش قيمتی ۵۰۰ تا ۶۰۰ درصدی را در اقلام اساسی سبد مصرفی خانوارها کرد كه درنتيجه آن سفره‌ خانوارها كوچک‌تر از قبل می‌شود و بر جمعيت زير خط فقر و فقر مطلق اضافه خواهد شد».

نویسنده در ادامه گفته که پرداخت یارانه به جای استفاده این ارز برای اقلام ضروری، تورم‌زا است و افزوده «پرداخت يارانه نقدی جديد نه‌تنها كمكی به قدرت خريد خانوارها نخواهد كرد بلكه همانند دولت ۸ ساله آقای احمدی‌نژاد، قشر فقير فقيرتر و شكاف درآمدی بيشتر و بيشتر خواهد شد».

در پایان توصیه شده که «مديران اقتصادی دولت سيزدهم بايد بدانند كه تن رنجور و بيمار اقتصاد ايران ديگر تحمل آزمون و خطا، سياست‌های مقطعی و
مسكن‌گونه و بدون برنامه اقتصادی و شوک‌های تورمی و ارزی كه تاوان آن را بايد شهروندان ايرانی و دهک‌ها فقير جامعه بپردازند، ندارد و تنها نيازمند آرامش است؛ آرامشی كه در سايه ثبات و تعادل اقتصادی فراهم خواهد شد».

جهان صنعت؛ حذف ایران از مسیر ترانزیتی

روزنامه جهان صنعت در یادداشتی موضوع حذف ایران از مسیر ترانزیت ترکیه به کشورهای حوزه خلیج‌فارس را مورد بررسی قرار داده و نوشته که «تازه‌ترین ثروت ملی ایرانیان که در مسیر نابودی قرار گرفته، مزیت ترانزیتی است که در هیاهوی برجام و اینکه این گروه و آن گروه غرب‌گرا هستند و در شرایطی که راهبرد رییس دولت سیزدهم استفاده از نیروی همسایگی است نیز در سرازیری دره بی‌فایده‌شدن افتاده است».

در این یادداشت آمده «پس از محدودیت‌هایی که در نتیجه جنگ آذربایجان و ارمنستان برای ترانزیت کالا از ایران به کشورهای دیگر و از آنجا به اروپا پدیدار شد و پس از آنکه در جاده ابریشم تازه ایران از بخشی از راه کنار گذاشته شد حالا خبر می‌رسد توافق‌های اولیه بین امارات و ترکیه برای جایگزینی عراق به جای ایران برای ترانزیت کالا حاصل شده است».

در بخش دیگری از این یادداشت می‌خوانیم: «ترکیه قصد دارد بندر بصره را از طریق راه‌آهن به استانبول متصل کند. ایران از دو دهه پیش تلاش می‌کند از شلمچه به بصره و شبکه راه‌آهن عراق متصل شود که تاکنون توفیقی در این کار نداشته است. این راه زمینی می‌توانست از خاک عراق یا ایران بگذرد و زمان انتقال کالا را به هشت تا ۱۰ روز کاهش ‌دهد».

نویسنده در پایان پیشنهاد داده که «باید تا جایی که امکان دارد شعله‌های مجادله خارجی و داخلی را کاهش داد تا بتوان با چشم‌هایی باز همه رخدادها را دید و راه‌های مسدودشده برای ایران را در جاده استفاده از ثروت‌های ایران باز کرد. ایران بدون ثروت‌های طبیعی سرزمین نیرومندی نیست به ویژه آنکه سرمایه‌های انسانی نیز راه مهاجرت را برگزینند».

نظرات

نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید

نظر دهید
قوانین ارسال نظر
ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظراتی که حاوی توهین باشند منتشر نخواهند شد لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

مطالب مرتبط