شغل جدید رئيس پیشین صداوسیما: رئیس غول پتروشیمی ایران

مدیریت علی‌عسگری در غول پتروشیمی مملکت به اندازه شهردار شدن علی رضا زاکانی عجیب و بی‌منطق است

کمال عالی‌نسب
۲۰ | دی | ۱۴۰۰ ۱۶۲ ۰

▪️هیات‌مدیران شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، می‌گوید بنابر تجربیات عبدالعلی علی‌عسگری، رئيس پیشین صداوسیمای جمهوری اسلامی او را به ریاست این هلدینگ بزرگ پتروشیمی گمارده‌اند.

▪️علی عسگری، مهندسی برق دارد و جز سال‌ها مدیریت در صداوسیما در سمت‌هایی چون معاونت توسعه و فناوری یا معاونت آموزشی، اغلب در سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی حکومت سمت داشته؛  دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت ارشاد،  سازمان مراکز ایرانگردی و جهانگردی، سازمان اوقاف و امور خیریه و حتی بنیاد فرهنگی غرب‌شناسی.

▪️هلدینگ ‎پتروشیمی خلیج فارس بزرگترین شرکت بورسی ایران، با نماد فارس، است. هلدينگ خلیج فارس، ١٥ شركت توليدي پتروشيمي و مجموعا ٦٠ شركت زير مجموعه دارد و به تنهايي ٢٠ درصد ارز كشور را تامين مي كند. براساس گزارش مجمع این هلدينگ در سال ۱۴۰۰، این هلدینگ هش ميليارد دلار پروژه در حال اجرا و ١٥ميليارد پروژه مصوب دارد. فروش داخلي و صادراتي آن در سال ۲۰۲۰، حدود ٨.٤ ميليارد دلار بوده است.٤٠ درصد پتروشيمي كشور است و پیش بینی می شود صادرات امسال آن به ٥ ميليارد دلار مي رسد.


 روشن نیست علی‌عسگری چه تجربه و تخصصی برای مدیریت بر بزرگ‌ترین مجموعه پتروشیمی مملکت دارد- البته پیش‌تر دیدیم که شورای شهر انقلابی تهران، علی‌رضا زاکانی، را بدون تجربه و تخصص مدیریت شهری، به شهرداری تهران برگزید. یکی‌از مهم‌ترین مشکلات کنونی کشور وضع بد هوا است که به بحران سوخت و پتروشیمی برمی‌گردد. 


نظرات

نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید

نظر دهید
قوانین ارسال نظر
ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظراتی که حاوی توهین باشند منتشر نخواهند شد لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

مطالب مرتبط