روایت سردار حاجی‌زاده از جلسه ۴سال پیش فرماندهان سپاه با روحانی: به او گفتیم فکر نکن همیشه می‌توانی این حرف را بزنی ما هم سکوت کنیم

فرمانده هوا فضای سپاه روایت کرده که در جلسه مرداد ۹۶ که فرماندهان ارشد سپاه با روحانی، به رئیس‌جمهوری وقت گفته‌اند: «آدم نیروی خودش را نمی‌زند...اگر این حرف‌ها را بزنید برای ما قابل تحمل نیست....دفاع از انقلاب و ملت و نظام و رهبری خط قرمز ما است فکر نکن همیشه می‌توانی این حرف را بزنی ما هم سکوت کنیم».

روزآروز
۲۱ | دی | ۱۴۰۰ ۲۰۹۹ ۰

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در گفت‌وگو با روزنامه کیهان، ناگفته‌هایی از جلسه معروف فرماندهان سپاه با حسن روحانی در آغاز دولت دوازدهم را تشریح کرده است.

او گفته «در دولت دوم آقای روحانی جلسه‌ای با او گرفتیم. سردار جعفری فرمانده کل سپاه بود. حاج قاسم سلیمانی بود. بنده بودم. چند نفری به آنجا رفتیم....جلسه خیلی صریح و تند بود. حاج قاسم مخالف دیپلماسی نبود. مخالف آن چیزی که در سطح کشور تأیید شده و تصویب شده نبود. در واقع نه موافق بود و نه مخالف. ایشان مخالف وابستگی و سازش بود. می‌گفت: از این طریق به جایی نمی‌رسید. در آن جلسه حاج قاسم با آقای روحانی خیلی صریح حرف زد».

حاجی‌زاده گفته «اگر یادتان باشد رهبری صحبتی می‌کرد هفته بعد آقای روحانی موضع می‌گرفت، سپاه را تخریب می‌کرد، هر روز به خودی‌ها حمله می‌کرد».

به گفته حاجی‌زاده، «در آن جلسه که ما رفتیم پیام جلسه این بود و همه این را گفتیم که آقای روحانی ما کمک شما هستیم. آدم نباید خودزنی کند. ما توان و امکانی داریم می‌خواهیم به دولت شما کمک کنیم. برای ما مهم نیست کدام دولت باشد هر دولتی باشد وظیفه می‌دانیم کمک کنیم».

بنا به روایت حاجی‌زاده، فرماندهان سپاه به روحانی گفته بودند که «آدم نیروی خودش را نمی‌زند؛ این چه حرفی است که شما می‌زنید! بعد هم گفتیم اگر این حرف‌ها را بزنید برای ما قابل تحمل نیست. شما هر روز مخالفتی می‌کنید. دفاع از انقلاب و ملت و نظام و رهبری خط قرمز ما است فکر نکن همیشه می‌توانی این حرف را بزنی ما هم سکوت کنیم».

فرمانده هوا فضای سپاه سخنانی را هم که سردار سلیمانی در آن جلسه خطاب به رئیس‌جمهوری وقت گفته بود را عینا نقل کرده است: «آقای روحانی! می‌خواهی مسیر احمدی‌نژاد را بروی؟ تو هم می‌خواهی مثل او بشوی؟ مردم به تو رأی داده‌اند و رئیس‌جمهور شدی بیا دست به دست هم دهیم کمک کنیم کشور را درست کنیم. برای چه خودزنی می‌کنی؟ برای چه هر روز به خودمان حمله می‌کنی؟ بیا مشکلات را حل کنیم».

نظرات

نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید

نظر دهید
قوانین ارسال نظر
ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظراتی که حاوی توهین باشند منتشر نخواهند شد لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

مطالب مرتبط