دولت آرژانتین به نیکاراگوئه:حضور محسن رضایی یعنی همکاری با عامل حمله به مرکز یهودیان

رضایی از سوی دستگاه قضایی آرژاننتین به دست‌داشتن در حمله‌ی ۲۸سال پیش متهم است

روزآروز
۲۲ | دی | ۱۴۰۰ ۱۷۴ ۰

1️⃣ وزارت خارجه آرژانتین این حضور را «توهین به عدالت در آرژانتین و قربانیان حمله تروریستی» به مرکز یهودیان آرژانتین برشمرده.

2️⃣ احزاب اپوزیسیون آرژانتین هم می‌گویند حضور «دانیل کاپیتانیچ» سفیر این کشور در نیکاراگوئه در مراسم تحلیف اورتگا نشان داد دولت آرژانتین نه تنها «با دیکتاتورها (کنایه به دانیل اورتگا رییس جمهوری  نیکاراگوئه) و ناقضان حقوق بشر در منطقه ما شریک» است، که به‌عنوان «همدست» یک سازمان‌دهنده حمله ۱۹۹۴ شهر بوینوس آیرس، یا همان حمله به مرکز یهودیان عمل می‌کند.»/ بنابر گزارش عصر ایران

👈 انفجار مرکز یهودیان آرژانتین، ساختمان آمیا، در سال ۱۹۹۴(۱۳۷۲) ، ۸۵ کشته و بیش‌از ۳۰۰زخمی برجا گذاشت.

👈 پرونده این حمله که به جریان و جنجال‌های سیاسی مهمی در آرژانتین دامن زده، همچنان باز است و دادستان های آرژانتینی مسوولانی از جمهوری اسلامی را به حمایت و سازماندهی نیروهای حزب‌الله لبنان که بنابر تحقیقات آرژانتین در این حمله دست داشته، متهم می کنند؛ این تتهام که بارها از سوی مقام‌های کشورمان رد شده.

👈  نام محسن رضایی، فرمانده وقت سپاه پاسداران، هم بابت همین پرونده، از سال ۱۳۸۵ در فهرست افراد تحت تعقیب پلیس بین‌الملل گنجانده شده.

نظرات

نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید

نظر دهید
قوانین ارسال نظر
ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظراتی که حاوی توهین باشند منتشر نخواهند شد لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

مطالب مرتبط