امام جمعه رفسنجان: چرا مجلس ممنوعیت دوچرخه‌سواری زنان را به قانون تبدیل نکرده؟ نیروی انتظامی چرا کوتاهی می‌کند؟

امام جمعه رفسنجان گفته عده‌ای با حماقت تمام از دوچرخه‌سواری زنان حمایت می‌کنند

روزآروز
۲۴ | دی | ۱۴۰۰ ۹۱ ۰

▪️اصغر عسکری امام جمعه رفسنجان در خطبه‌ها نماز جمعه این شهر گفته «اگر مسأله بدحجابی یا بی‌حجابی را در جامعه ترویج می‌کنند یا یک خانم را از سر بی‌دینی و نفهمی تشویق می‌کنند که دوچرخه‌سواری کند، با اینکه دوچرخه‌سواری بانوان در انظار عموم حرام است، دنبال خدشه‌دار کردن غیرت دینی مردم هستند».


▪️به گفته او «اگر افسار سگ را به دست دختر و پسر ما در کوچه و خیابان دادند برای خدشه‌دارکردن غیرت دینی است».


▪️امام جمعه رفسنجان افزوده «از سر این قضایا به‌سادگی نگذریم و بگوییم دختر جوان دوست دارد دوچرخه‌‌سواری کند! خیر، باید هوشیار باشیم و نگذاریم چنین کاری در جامعه گسترش پیدا کند».


▪️عسکری ادامه داده که«پیراهن ناموس ما اگر روزی در خانه روی بند رخت برای خشک‌شدن پهن بود، زمانی که میهمان می‌آمد آن را جمع می‌کردیم که کسی لباس دختر، همسر، مادر و  خواهر ما را نبینند».


▪️او در ادامه گفته «چگونه امروز دختران را روی دوچرخه سوار می‌کنند که در خیابان‌ها بچرخند و عده‌ای با حماقت تمام از این جریان‌ها حمایت می‌کنند و اگر ندایی علیه این کار بلند شود اعتراض می‌کنند و به خودمن هم ناسزا گفتند».


▪️امام جمعه رفسنجان افزوده «اگر ما آرام بنشینیم، بگذاریم غیرت دینی خدشه‌دار شود حجاب از سر دختران برداشته شود و غیرت دینی کمرنگ شود، دشمن به‌راحتی می‌تواند به اهداف خود برسد».


▪️عسکری تاکید کرده «مردم باید با برخوردجدی و انقلابی از نیروی انتظامی بخواهند، چراکه وظیفه برخورد با جرایم مشهود ازجمله بی‌حجابی و سگ گردانی با نیروی انتظامی است اما اقدامی نمی‌کنند».


▪️او گفته که «همه ما باید تعصب دینی داشته باشیم و نیروی انتظامی و دستگاه قضائی به وظایف خودعمل کنند و  در مقابل جرایم و مجرم بایستند و اگر قانون نداریم قانون تصویب کنید. مجلس هم کم‌کاری کرده است اگر رهبری می‌فرمایند دوچرخه‌سواری بانوان شرعا حرام است، چرا مجلس این را تبدیل به قانون نکرده که امروز نیروی انتظامی کوتاهی می‌کند؟».

نظرات

نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید

نظر دهید
قوانین ارسال نظر
ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظراتی که حاوی توهین باشند منتشر نخواهند شد لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

مطالب مرتبط