محسن هاشمی‌رفسنجانی درباره علت فوت پدرش: نه می‌توان گفت کشته شده و نه می‌توان گفت کشته نشده

محسن هاشمی‌رفسنجانی گفته که در نخستین جلسه پزشکی که با حضور خانواده هاشمی برای بررسی علت فوت پدرش در وزارت بهداشت برگزار شد، متوجه شده که «سیاست نظام و حاکمیت این است که این فوت طبیعی است و هنوز هم این سیاست ادامه دارد

روزآروز
۲۵ | دی | ۱۴۰۰ ۷۰۳ ۰

▪️محسن هاشمی‌رفسنجانی فرزند اکبر هاشمی‌رفسنجانی در گفت‌وگو با وبسایت اعتماد آنلاین به ماجرای آتش زدن دفاتر منشی‌های مجمع تشخیص مصلحت اشاره کرده که دو بار اتفاق افتاد و گفته در خاطرات پدرش بعد از این حادثه آمده که از قائم‌مقام وقت وزارت کشور پرسیده «چرا تاکنون فردی که اقدام به آتش زدن دفتر منشی‌های مجمع کرده علی‌رغم دستور صریح ستاد کل معرفی نمی‌کنند». 

▪️هاشمی همچنین نوشته که چند روز پس از این حادثه «قرار شد تعدادی از مسئولین سپاه برای پاسخ به سوالاتش به مجمع بیایند». به گفته محسن هاشمی چند مدت بعد از این حادثه بخش‌هایی از تیم حفاظت پدرش عوض شدند. هاشمی گفته این موضوع تا ماه‌ها پس از آن همچنان خاتمه نیافته بود. 

▪️از سوی دیگر هاشمی گفته سپاه گفته این فرد را پیش از اقدام سوم دستگیر کرده و پلیس آگاهی هم به دنبال این فرد بوده که نتوانسته بود دستگیرش کند!

▪️محسن هاشمی‌ گفته یکی از موضوعاتی که در فوت هاشمی‌رفسنجانی «مشکوک» نه، ولی «اهمال» بوده، عدم وجود آمبولانس همراه تیم حفاظت است چون درجه حفاظت از پدرش یک بوده و طبق پروتکل‌ها باید همواره آمبولانس همراه تیم حفاظت می‌بوده است. 

▪️محسن هاشمی درباره علت فوت پدرش هم گفته «نه دلیلی بر کشته شدن ایشان داریم و نه دلیلی بر عدم کشته شدن ایشان داریم؛ یعنی خودمان هم در وسط هوا و زمین قرار داریم. لذا نمی‌توانیم با استدلال قوی بگوییم که ایشان توسط یک گروهی کشته شدند یا توسط گروهی کشته نشدند». 

▪️او خاطرات مکتوبش در شب درگذشت پدرش را خوانده که نوشته «پزشکان می‌گویند آب در ریه ایشان نبوده شاید هم ضد و نقیض نباشد چون پاسدارها می‌گویند که ایشان کمی نبض داشته است و فوراً ایشان را به بیمارستان شهدای تجریش آورده‌اند». 

▪️به گفته هاشمی هرچند تیم حفاظت گفته «فورا» پدرش را به بیمارستان رساندند اما همین کار ۲۰ دقیقه طول کشیده است. 

▪️او گفته «دکتر در حال احیا می‌گفت که ایشان موقعی که رسید تقریباً هیچ نبضی و علائم حیاتی نداشته است». مورد دیگری که محسن هاشمی مطرح کرده این است که پس از جلسه‌ پزشکی که در وزارت بهداشت‌ برگزار شد، متوجه شده «سیاست نظام و حاکمیت این است که این فوت طبیعی است و هنوز هم این سیاست ادامه دارد». 

▪️او «اجازه ندادن خانواده برای کالبدشکافی» را رد کرده و گفته «اصلاً این موضوع نه با ما مطرح شد و نه ما درخواستی کردیم». به گفته او مساله مرگ هاشمی، مساله خانواده نیست بلکه او فردی مربوط به نظام بوده است. 

▪️محسن هاشمی گفته از روز فوت پدرش ۱۹ دی تا ۲۸ دی، هیچکس به محل فوت نرفته و انگشت‌نگاری و بازبینی دوربین‌های محل استخر هم انجام نشده است و حتی به آنها هم اجازه ندادند که به محل بروند. 

▪️هاشمی از جلسات شورای عالی امنیت ملی گفته که در آن نیروهای امنیتی به ا‌و گفته‌اند که چرا از فوت پدرش دنبال «شهید سازی» هستید و این کار شما تضعیف نظام را در پی دارد. بنا به سخنان هاشمی، نیروهای امنیتی گفته‌اند هم قند داشته هم مشکلات قلبی داشته تازه ۸۰ ساله هم بوده؛ مساله پیچیده‌ای نیست! 

▪️محسن هاشمی رفسنجانی گفته شمخانی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی و سیف‌اللهی معاون او، به طور جدی دنبال پرونده مرگ هاشمی بودند و از «سوند» هاشمی که به آزمایشگاه داده‌اند، یافتند که میزان رادیواکتیو در بدن پدرش، ۱۰‌برابر میزان عادی است. آنها سپس از عفت هاشمی همسر و فاطمه هاشمی دختر او نمونه گرفتند و به آزمایشگاه وزارت دفاع و یک سیستم امنیتی نظامی فرستادند که نتیجه وزارت دفاع میزان رادیو اکتیو عفت هاشمی را ۴ برابر و دخترش را کمی بیش از حد نرمال تشخیص داد؛ ولی آن در جواب سیستم امنیتی نظامی، همه چیز‌ نرمال بود! 

▪️او گفته که این موضوع را «به طائب و اطلاعات سپاه گفتم و حتی با مقام معظم رهبری هم مطرح کردم. اطلاعاتی‌ها می‌گفتند که این موضوع بیخود و الکی است». 

▪️محسن هاشمی افزوده «نمی‌توانیم بگوییم پرونده فوت آیت‌الله هاشمی مختومه است، چون آقای روحانی گزارش را به شورای امنیت برگشت زده است».

نظرات

نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید

نظر دهید
قوانین ارسال نظر
ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظراتی که حاوی توهین باشند منتشر نخواهند شد لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

مطالب مرتبط