علم‌الهدی: «چلوها» در حاشیه مشهد انواع مفاسد اجتماعی را در این منطقه رواج داده‌اند

امام جمعه مشهد در سخنانی گفته مشهد با یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر حاشیه‌نشین شاید بزرگترین جمعیت حاشیه شهری در کشور را دارد

روزآروز
۷ | بهمن | ۱۴۰۰ ۱۱۵۵ ۰

▪️احمد علم‌الهدی نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفته «فضای مجازی ولنگار، عرصه جولان عناصر سودجو و افراد قدرت‌یاب شده و از طرف دیگر دشمن خارجی هم با همه قدرت در این عرصه جولان می‌دهد».

▪️به گفته او «گناه و معصیتی که در سایه بی‌عفتی و بی‌حجابی‌ها زندگی مردم را به هم می زند، غیرقابل تحمل است».

▪️امام جمعه مشهد پیرامون حاشیه‌نشینی این شهر گفته «مشهد با یکمیلیون و ۳۰۰ هزار نفر حاشیه‌نشین شاید بزرگترین جمعیت حاشیه شهری در کشور را دارد که بخشی شامل افغانستانی‌های مهاجر مقیم این کلانشهر است».

▪️او افزوده «بخش دیگری از حاشیه شهر مشهد به‌واسطه وجود افراد بی‌هویت، بی‌ملیت و بدون شناسنامه به نام «چلوها» آلوده شده است، فرزندان این اقشار فاقد شناسنامه از کسب علم و تحصیل محروم مانده و انواع مفاسد اجتماعی را در این منطقه رواج داده‌اند».

▪️علم‌الهدی تاکید کرده «به‌واسطه وجود اراذل و اوباش و رشد انحرافات اخلاقی در حاشیه شهر مشهد نیازمند امکانات قضایی خاص و ویژه هستیم لذا شایسته است ۲ مجتمع قضایی در حاشیه این شهر ایجاد شود تا بتواند با فعالیت دستگاه‌های امنیتی و قضایی مشکلات مختلف حاشیه شهر را برطرف کند».


👈سال ۹۷ روزنامه قدس، وابسته به آستان قدس رضوی درباره اصطلاح«چلو» نوشته بود «این مردم که ملیتشان مشخص نیست و هیچ‌گونه مدارک هویتی ندارند منشاء بسیاری از مشکلات و آسیب‌های این محل هستند».

👈بنا به روایت این روزنامه «عده‌ای معتقدند «چلوها» مهاجرانی هستند که حدود ۳۰ یا ۴۰ سال پیش به صورت غیرقانونی از پاکستان و افغانستان وارد کشور شده‌اند، این افراد در سال‌های اول ورودشان به کشور دست‌فروشی و نوازندگی می‌کردند به تدریج به خرید و فروش مواد مخدر و سلاح روی آوردند».

👈سال ۹۸ هم خبرگزاری فارس در بخش «فارس من» که به پیگیری موضوعات مطرح شده از سوی مردم می‌پردازد نوشته بود این افراد «معلوم نیست افغانستانی هستند یا پاکستانی در حاشیه شهر مشهد و به‌خصوص شهرک‌های شهید رجایی و باهنر برای مردم منطقه ایجاد ناامنی و مشکلات زیادی کرده است. این افراد چون هیچ گونه مدرک شناسایی و هویتی ندارند اگر هر جرم و جنایتی مرتکب شوند قابل ردیابی و پیگیری نیستند».

نظرات

نظری ثبت نشده است، اولین نفر باشید

نظر دهید
قوانین ارسال نظر
ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظراتی که حاوی توهین باشند منتشر نخواهند شد لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

مطالب مرتبط