پادکست

ارز دولتی؛ بلا یا شفا؟

نهمین پادکست ایستگاه بازار را بشنوید تا دست‌تان بیاید که ارز دولتی یا همان ارز جهانگیری یا همان ارز ۴۲۰۰تومانی، با اقتصاد ما چه کرده؟

روایت زیباکلام از عقب‌نشینی تراژیک شورای شهر در ماجرای نجفی

صادق زیباکلام عقب نشینی شورای شهر مقابل تهدید دادستان را تراژیک توصیف می‌کند و می‌گوید گناه نجفی، افشای مسائلی بود که در ۱۲ سال گذشته در شهرداری تهران اتفاق افتاده است. او می‌گوید اینگونه عقب نشینی نهادهای انتخابی مقابل نهادهای انتصابی منجر به انتخاب شهرداری با خصوصیات عارف می‌شود که با یک نگاه چپ د...

عصیان آقای نویسنده

صادق هدایت چه می‌خورد، چه می‌آشامید، چگونه فارسی حرف می‌زد، با آدم‌ها چه رفتاری داشت، درآمدش چه‌قدر بود، چه‌طور سیگار می‌کشید و چه کتاب‌هایی می‌خواند؟

رو دیوار جار میزنیم هستیم

در پلی لیست شماره دوم پادکست روزاروز، نه آهنگ از رپرهای فارسی را معرفی کردیم. به این پادکست گوش دهید، اگر رپ دوست هستید که هیچ، اگر مخاطب رپ نیستید، بشنوید که چرا رپ فارسی یکی از زنده‌ترین جریان‌های فرهنگی امروز ماست.

توسعه کره جنوبی: خلاف روایت معمول

شرکت سامسونگ امروز ۸۳ ساله می‌شود. این شرکت یکی از نمادهای توسعه کره جنوبی است. اما کره جنوبی چطور به این حد از توسعه‌یافتگی دست پیدا کرد؟

در باب باب مارلی

سبک و نمایش منحصر به فردش او را به یکی از برجسته‌ترین موزیسن‌های قرن بیستم بدل کرد. اما باب مارلی فقط یک چهره فرهنگی نبود. او یک فعال اجتماعی با ماموریتی مهم بود.

آیا رونق بورس باعث تورم می‌شود؟

رشد بورس بعضی‌ها را خوشحال کرده، بعضی‌ها را مشکوک و بعضی‌ها را هم نگران. از جمله ۲۵ اقتصاددانی که نگرانی تورم هستند

کِرسِنت چیست و چرا؟

در ایستگاه بازار تازه تا از سیر تا پیاز پرونده نفتی جنجالی کرسنت را برای شما گفته‌ایم. بشنوید

ایستگاه بازار | در اوپک چه خبر بود؟

پادکست ایستگاه بازار جدید را بشنوید که محمدمساعد، خبرنگار اقتصادی روزاروز، درباره تازه‌ترین اجلاس صادرکنندگان و تولیدکنندگان نفت، اوپک، حرف زده.

مجوز مدرسه فروشی برای درآمدزایی

آموزش و پرورش که حتما می‌دانید کجاست و البته بهتر از ما خبر دارید که همیشه گرفتار مشکلات مالی است. مجلس طرح تازه‌ای دارد تا مشکلات مالی آموزش و پرورش را حل کند. بخشی از اماکن آموزشی هم در این طرح قابل فروش می‌شوند

قیمت سکه چگونه آینده دلار را مشخص می‌کند؟

بازار ارز در ماه گذشته داغ‌ترین بازار ایران بود. حالا که دولت قیمت دلار را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده سرمایه‌ها به سمت بازار سکه سرازیر شده و بانک مرکزی هم سعی کرده با پیش‌فروش سکه بازار را متعادل کند. اما سکه طلا چقدر ارزش دارد؟ بانک مرکزی آن را به قیمت می‌فروشد یا نه؟ اگر سکه بخریم سود می‌کنیم یا ضرر؟...

جنجال گشت ارشاد در مجلس به اتهام ارتداد رسید

جلسه علنی مجلس در روز چهارم اردیبهشت ۹۷، شاهد جدل شنیدنی و جذابی بود بر سر ماجرای گشت ارشاد و برخورد مامور زن پلیس با یک دختر جوان در پارک طالقانی تهران. کار به جایی رسید که نماینده مشهد نماینده شیراز را به ارتداد متهم کرد. بشنوید: