ویدیو

ناصر تقوایی؛ راوی آشنا

زندگی هنری تقوایی با فراز و فرودهای بسیاری همراه بوده اما او همواره راوی زنده‌ترین قصه‌های ما بوده است. در این ویدئو، تاریخ پرشور زندگی‌اش را مرور کرده‌ایم.

بلوندی که می‌خواست احمق نباشد

هر آن‌چه باید از زندگی تراژیک مریلین مونرو بدانید

از مونالیزا، اثر لئوناردو داوینچی سر در بیاورید

نکاتی درباره معروف‌ترین نقاشی جهان

بانوی چراغ به دست

دوازدهم می، زادروز فلورانس نایتنیگل، بنیان‌گذار پرستاری نوین است. تلاش‌های این زن و اصلاحاتی که برای ارتقای سطح سلامت جامعه در بریتانیا انجام داد، به قدری اثرگذار بود که روز تولدش را روز جهانی پرستار نامیدند.

از تداوم حافظه، اثر سالوادور دالی سر در بیاورید

سالوادور دالی، نقاش اسپانیایی است که روز ۱۱ می ۱۹۰۴ به دنیا آمد، نقاشی فراواقع‌گرا که معروف‌ترین تصاویر سورئال را خلق کرده‌است. یکی از معروف‌ترین آثار او «تداوم حافظه» است که در سال ۱۹۳۱ به تصویر کشیده شد. اما دالی این تصویر را از کجا الهام گرفته و در آن به ما چه می‌گوید؟

بزم شهیدی

آواز عبدالوهاب شهیدی در اجرای ارکستر سازهای ملی ایران به رهبری فرامز پایور- به‌مناسبت دهمین سالگرد راه‌افتادن تلویزیون ملی در سال ۱۳۵۶.

تولدت مبارک پدربزرگ

روزنامه معروف گاردین ۲۰۰ ساله شد، مهم‌ترین روزنامه جریان اصلی اما مستقل جهان

شارلوت، تجسم اراده انسانی

شارلوت، آن و امیلی برونته را در ایران به‌ترتیب با رمان‌های «جین‌ایر»، «مستاجران ویتفیلد» و «بلندی‌های بادگیر» یا همان «عشق هرگز نمی‌میرد» می‌شناسیم. برونته‌ها با نوشته‌های خود آتشی در «ادبیات مردانه» بریتانیای قرن بیستم به پا کردند که در میان‌شان نقش شارلوت به عنوان خواهر بزرگ بیشتر از نویسندگی بود....

ترکیبات شیمیایی

چطور از شر آلودگی‌های خانگی خلاص شویم؟

خطر مونوکسید کربن/قاتل اکسیژن خون

چطور از شر آلودگی‌های خانگی خلاص شویم؟

خطر کپک‌ها

چطور از شر آلودگی‌های خانگی خلاص شویم؟

سالروز درگذشت گابریل گارسیا مارکز

🎬 امروز سالروز درگذشت گابریل گارسیا مارکز نویسنده کتاب مشهور صدسال تنهایی است.